stampa | chiudi

Ekonomi

20/11/2013 08:35:56

Brukseli miraton buxhetin 2014-2020

Buxheti u miratua nga njė mazhorancė prej 682 eurodeputetėsh


STRASBURG - Parlamenti Europian miratoi sot buxhetin e BE-sė pėr periudhėn 2014-20, i planifikuar qė mė parė nė kuadėr disavjeēar, epilog negociatash nė brendėsi tė BE-sė prej mė tepėr se tre vitesh. Buxheti u miratua nga njė mazhorancė prej 682 eurodeputetėsh, me mbėshtetjen e tė djathtės dhe tė socialistėve. Buxheti parashikon 908 miliardė euro kriditim pagesazh dhe 960 miliardė euro kreditim pėr angazhimet e ndėrmarra, respektivisht 3,7 pėr qind dhe 3,5 pėr qind mė pak se nė buxhetin e periudhės 2007-2013. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi