stampa | chiudi

Ekonomi

29/10/2013 14:22:55

Shqiperi-Indi, ligj per tatimet

Projektligj per shmagien e tatimit te dyfishte


TIRANE - Projektligji "Pėr ratifikimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Qeverisė sė Republikės sė Indisė, pėr shmangien e tatimit tė dyfishtė dhe parandalimin e evazionit fiskal pėr tatimet mbi tė ardhurat dhe kapitalin”, ėshtė miratura sot nė Komisionin pėr Politikėn e Jashtme. Kėto marrėveshje luajnė njė rol tė rėndėsishėm nė kompleksin e faktorėve qė garantojnė, favorizojnė dhe stimulojnė marrėdhėniet ekonomiko-tregtare ndėrkombėtare. Tė dyja kėto marrėveshje janė nėnshkruar mė 8 korrik 2013, krijojnė njė bazė tė plotė ligjore pėr trajtimin tatimor tė individėve apo personave juridikė, shqiptare dhe indianė, qė kanė veprimtari biznesi apo tė ardhura tė tjera qė bien nėn juridiksionin e legjislacioneve tatimore tė tė dyja shteteve. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews-©2013

stampa | chiudi