stampa | chiudi

Ekonomi

27/09/2013 12:43:23

Niveli i borxhit, FMN del sot nė konferencė

Pėrfundim i misionit tė fondit monetar nė Shqipėri


TIRANE - Pėrfaqėsuesit e Misionit tė FMN-sė, nė fund tė vizitės sė tyre 8 ditore, nė Tiranė pritet tė mbajnė sot njė konferencė tė pėrbashkėt pėr mediat me ministrin e Financave, Shkėlqim Cani dhe Guvernatorit i Bankės sė Shqipėrisė, Ardian Fullani. Burime zyrtare bėjnė tė ditur se nė vėmendje tė kėsaj konference pritet tė jenė niveli i borxhit publik, disa nga treguesit kryesorė ekonomikė tė vendit pėr vitin 2013 si dhe sfidat financiare pėr periudhėn nė vazhdim. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi