stampa | chiudi

Ekonomi

02/09/2013 08:07:04

Fillon sot rritja e pagave: ja tabelat

Ata qė pėrfitojnė nga ky vendim qeverie janė nėpunėsit civil, mėsuesit, mjekėt, policėt, ushtarakėt


SHKODER - Shtesa nga 2 - 5.25 % mbi pagat fillon e shpėrndahet sot sipas tabelės, me rrogėn e muajit Gusht dhe do tė vijojė tė paktėn deri nė fund tė kėtij viti. Ata qė pėrfitojnė nga ky vendim qeverie janė nėpunėsit civil, mėsuesit, mjekėt, policėt, ushtarakėt. Mbi bazėn e shtesave tė reja do tė aplikohet edhe njė rritje mesatare prej 5.4 % e pagave. Nga kjo rritje, qė nis nga korriku, do tė pėrfitojnė edhe 15 100 punonjės tė sektorit mbėshtetės tė institucioneve, tė cilėve paga iu rritet me 6 % dhe nga 35 122 lekė shkon nė 37 199 lekė. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter Lexo mė shumė

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi