stampa | chiudi

Ekonomi

22/08/2013 12:40:31

Leku vazhdon zhvlerėsimin

Dollari ka shėnuar gjithashtu njė forcim tė lehtė, por duke mbetur sėrish nėn kuotėn 105 lekė


TIRANE - Leku ka regjistuar zhvlerėsimin e radhės nė tregun vendas tė kėmbimit valutor. Euro kėmbehet sot (tė enjte ) me 140.33 lekė. Nė raport me ditėn e djeshme, kjo monedhė ėshtė vlerėsuar 0.09 lekė kundrejt monedhės vendase.

Dollari ka shėnuar gjithashtu njė forcim tė lehtė, por duke mbetur sėrish nėn kuotėn 105 lekė. 1 dollar kėmbehet sot me 104.75 lekė, 0.02 lekė mė pak se dita e djeshme.

Lekė pėr njėsi tė monedhės sė huaj

Dollari Amerikan USD 104.75 +0.02
EURO EUR 140.23 +0.09
Poundi Britanik GBP 164.20 +0.10
Franga Zviceriane CHF 114.04 +0.22 Na ndiqni dhe nė Facebook

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi