stampa | chiudi

Ekonomi

08/08/2013 11:58:30

Fitch: AAA borxhi i Gjermanisė

Qeveria i ka tejkaluar objektivat e saj buxhetore kyēe pėr rėnien e borxhit


FRANKFURT - Agjencia e vlerėsimit "Fitch" vlerėsoi dje me notėn "AAA" borxhin afatgjatė tė Gjermanisė, vlerėsimi mė i mirė i mundshėm duke theksuar zhvillimin buxhetor tė vendit dhe fuqinė e ekonomisė.

"Nota pėr Gjermaninė pasqyron faktin se qeveria i ka tejkaluar objektivat e saj buxhetore kyēe pėr rėnien e borxhit", theksoi "Fitch" nė njė komunikatė.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi