stampa | chiudi

Ekonomi

25/07/2013 10:39:41

Spanjė, ulet niveli i papunėsisė

Niveli arrin nė 26.26% pėr herė tė parė pas dy vitesh


MADRID - Niveli i papunėsisė nė Spanjė gjatė tremujorit tė dytė, pėsoi ulje pėr herė tė parė nė dy vjet, por mbetet tepėr i lartė, pasqyruar nga shifra 26,26 pėr qind, deklaroi sot Instituti spanjoll i Statistikave, INE. Falė kontratave tė shumta tė firmosura pėr shkak tė sezonit turistik, numri i tė papunėve u reduktua nė 225 200 persona pėr tremujorin dhe vendi numėron tashmė 5 977 500 punėkėrkues.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi