stampa | chiudi

Ekonomi

23/07/2013 22:41:49

4800 vende pune mė pak nė Greqi

Nė kėtė mbledhje morėn pjesė zėvendėskryeministri dhe lideri i PASOK-ut, Evangjelos Venizelos, ministri grek i Financave, Janis Sturnaras, ministri i Reformės Administrative, Qiriakos Micotaqis dhe ai i Rendit Publik, Janis Mihelaqis


ATHINĖ - Me kėrkesė tė kryeministrit grek, Antonis Samaras, u mblodh nė Athinė Kėshilli pėr Reformėn nė Sektorin Publik pėr tė vendosur mbi reduktimin e 4 800 vendeve tė tjera tė punės nė mėnyrė qė tė plotėsohet shifra e 12 500 punonjėsve qė duhen pushuar brenda shtatorit.

Nė kėtė mbledhje morėn pjesė zėvendėskryeministri dhe lideri i PASOK-ut, Evangjelos Venizelos, ministri grek i Financave, Janis Sturnaras, ministri i Reformės Administrative, Qiriakos Micotaqis dhe ai i Rendit Publik, Janis Mihelaqis.

Sipas informacioneve tė shtypit, kryeministri kėrkoi vazhdimin e menjėhershėm tė fazės sė dytė tė reduktimeve duke shmangur vonesat e regjistruara gjatė vitit tė parė tė qeverisjes pėr tė cilat ishte ankuar ish-ministri i Reformės Administrative, Antonis Manitaqis.


HermesNews - ©2013

stampa | chiudi