stampa | chiudi

Ekonomi

10/07/2013 14:42:58

Dy sindikatat kryesore bėjnė thirrje pėr grevė tė pėrgjithshme

Sindikatat e sektorit publik dhe privat, GSEE dhe ADEDY, bėjnė thirrje pėr njė grevė tė pėrgjithshme mė 16 korrik


ATHINĖ - Sindikatat greke tė sektorit privat dhe publik, bėnė sot thirrje pėr njė grevė tė pėrgjithshme mė 16 korrik, pėr tė protestuar ndaj zbatimit tė planit qė pėrfshin reduktimin e vendeve tė punės nė sektorin publik, nė kėmbim tė kėstit tė radhės nga BE dhe FMN. "Sindikatat e sektorit publik dhe privat, GSEE dhe ADEDY, vendosėn tė bėjnė thirrje pėr njė grevė tė pėrgjithshme 24-orėshe mė 16 korrik kundėr planit tė reduktimit tė vendeve tė punės", citon njė komunikatė e pėrbashkėt.

HermesNews - © 2013

stampa | chiudi