stampa | chiudi

Ekonomi

03/07/2013 15:23:58

Rriten pagat e administrates me 11.3%

Kryeministri Sali Berisha deklaroi tė mėrkurėn nė mbledhjen e qeverisė se paga minimale e punonjėsve tė administratės do tė rritet me 11.3 %


TIRANĖ - Kėshilli i Ministrave miratoi vendimin pėr rritjen e pagės minimale pėr tė gjithė punonjėsit e administratės. Kryeministri Sali Berisha deklaroi tė mėrkurėn nė mbledhjen e qeverisė se paga minimale e punonjėsve tė administratės do tė rritet me 11.3 %. "Me kėtė vendim duke pėrfshirė dhe vendimin pėr heqjen e tatimit mbi tė ardhurat qė kemi bėrė pėr nivelin nėn 30 mijė lekė, paga minimale e punojnėsve tė administratės, qė janė nė numėr tė vogėl rreth 1 %, rriten me 11.3 %", theksoi Kryeministri.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi