stampa | chiudi

Ekonomi

02/07/2013 10:48:17

Largohet numri dy i Qeverisė sė Portugalisė

Portugalia pret njė ndihmė financiare nga Bashkimi Europian


LISBONĖ - Ministri portugez i financave, Vitor Gaspar, numri dy i qeverisė dhe funksionari kryesor i strategjisė ekonomike tė vendit, qė ėshtė ende nė marrje tė ndihmės financiare euroiane, ka dhėnė dorėheqjen, njoftuan gjatė orėve tė natės shumė media lokale. ''Gjatė orėve mbrėmjes sė kaluar kryeministri protugez, Pedro Passos Coelho kishte nė plan njė takim me presidentin Anibal Cavaco Silva ku pritet ta njoftonte lidhur me dorėheqjen e Gaspar'', njoftonte radioja vendase TSF.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi