stampa | chiudi

Ekonomi

01/07/2013 08:53:54

Itali: 17 milionė nuk paguajnė faturat

Shoqata pėr mbrojtjen e konsumatorėve dhe ambjentit publikon raportin vjetor


HermesNews - Nė kohė krize, tė paguash faturat kthehet shpesh herė nė kalvar. Rreth 17 milionė konsumatorė italian, nuk paguajnė me faturat e ujit, gazit, dhe energjisė elektrike (njė vlerė komplesive rreth 14,6 miliardė euro). Alarmi u bė publik nga Adiconsum (Shoqata pėr mbrojtjen e konsumatorėve dhe ambjentit) gjatė prezantimit vjetor tė punės. Raporti i saj pėrmbledh aktivitetin e rreth 200 imprezave qė i bashkohen dhe mbulojnė 85% tė tregut italian.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi