stampa | chiudi

Ekonomi

25/06/2013 11:19:16

33.5% e grave drejtojnė biznese nė Shqipėri

Gratė drejtojnė dhe menaxhojnė 33.5% tė aktivitetit tregtar e shėrbimeve tė tjera kryesisht arsim, shėndetėsi


TIRANE - Sipas Regjistrit tė Ndėrmarrjeve 2012, botuar nga INSTAT, gratė drejtojnė dhe menaxhojnė 33.5% tė aktivitetit tregtar e shėrbimeve tė tjera kryesisht arsim, shėndetėsi. Nė qarkun e Tiranės 30.2 pėr qind e ndėrmarrjeve menaxhohen nga femrat, ndėrsa pėrqindja mė e ulėt nė qarkun e Kukėsit, me vetėm 14.2%. Nė vitin 2012 u ēelėn 12.828 ndėrmarrje tė reja, prej tė cilave 30.1% janė krijuar e menaxhohen nga femrat.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi