stampa | chiudi

Ekonomi

18/06/2013 20:26:33

BB, kujdes me sistemin e provave

Banka Botėrore publikon raportin e zhvillimeve ekonomike


TIRANE - Banka Botėrore publikoi tė martėn raportin e zhvillimeve ekonomike nė Europėn Juglindore. Ksenyia Lyvovsky, Drejtore e Bankės Botėrore pėr Shqipėrinė u shpreh se, “ne e dimė qė ka pasur njė valė legalizimesh para zgjedhjesh dhe njė numėr pronash pas zgjedhjesh, por duhet tė ketė njė sistem qė ta bėjė kėtė proēes me kujdes dhe jo tė bėhet valė pas vale, qė do tė nxiste zėnien e pronave”.

HermesNews - © 2013

stampa | chiudi