stampa | chiudi

Ekonomi

12/06/2013 09:31:30

Mė 31 Dhjetor pėrfundon proēesi i legalizimeve

Gjatė njė takimi me banorė tė zonave informale nė lagjen "1 Maji", nė periferi tė qytetit, Kollozi u shpreh mes tė tjerash se, legalizimi i ndėrtimeve informale ėshtė njė nga prioritetet e mazhorancės dhe ky proces do tė mbyllet brenda kėtij viti


VLORE - Kryetari i degės lokale tė Partisė Demokratike, njėkohėsisht kandidat i kėsaj force politike pėr deputet nė Qarkun e Vlorės, Ardian Kollozi, garantoi se, proēesi i legalizimeve pėr ndėrtimet informale do tė pėrfundjė brenda 31 Dhjetorit tė kėtij viti. Gjatė njė takimi me banorė tė zonave informale nė lagjen "1 Maji", nė periferi tė qytetit, Kollozi u shpreh mes tė tjerash se, legalizimi i ndėrtimeve informale ėshtė njė nga prioritetet e mazhorancės dhe ky proces do tė mbyllet brenda kėtij viti. “Ndryshimet ligjore, qė tashmė kanė hyrė nė fuqi, i hapin rrugė formalizimit dhe legalizimit tė mijėra ndėrtimeve nė tė gjithė vendin, tė kryera pas vitit 2006, por krijojnė njėkohėsisht edhe lehtėsi tė tjera pėr pronarėt, sikundėr janė pagesat me bono, qė perbėn njė ndihmė financiare tė jashtėzakonshme pėr kėtė kategori familjesh”, theksoi Kollozi.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi