stampa | chiudi

Ekonomi

28/05/2013 15:38:03

Nje kapriēio prej 42 mije eurosh

I shoqėruar nga njė mik, djali i ri 16 vjeē, me kartėn e babait, kishte paguar uiski dhe shampanjė nė lokale tė ndryshme tė natės duke pėrfshirė edhe njė shishe me njė vlerė prej 2 900 euro


TOKIO - Njė japonez, i ri nė moshė, ka shpenzuar 42 000 euro nė lokalet e natės me kartėn e kreditit tė babait, njoftoi njė gjykatė. "I shoqėruar nga njė mik, djali i ri 16 vjeē, me kartėn e babait, kishte paguar uiski dhe shampanjė nė lokale tė ndryshme tė natės duke pėrfshirė edhe njė shishe me njė vlerė prej 2 900 euro", theksuan burime mediatike vendase.

Djali, emri i tė cilit nuk u zbulua pėr shkak tė moshės sė tij tė re, u ftua pėr tė pirė nė shoqėrinė e vajzave tė bukura. Kur ai mori njė faturė me njė vlerė prej 42 000 euro, babai refuzoi ta paguante dhe ēėshtja iu besua drejtėsisė.

Sė fundi, njė gjykatė nė Kioto njoftoi se zotėruesi i kartės do tė paguante vetėm 6 000 euro. Gjyqtarėt theksuan se pėrgjegjėsia ishte e pronarėve tė lokaleve tė frekuentuara nga tė rinjtė, tė cilėt duhet tė kishin qenė mė tė kujdesshėm.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi