stampa | chiudi

Ekonomi

23/05/2013 09:01:32

Influenca e zgjedhjeve ne ekonomi

Civici, 'likuiditeti ėshtė shumė i rėndėsishėm, pėr ēlirimin e energjive qė ka ekonomia, sidomos ne rritjen e kredisė bankare, e cila sot ushqen mbi 80 pėr qind tė rritjes ekonomike'


TIRANĖ - Ekonomia shqiptare do tė ndikohet nga zgjedhjet elektorale gjatė vitit 2013, por injektimi i parave nė ekonomi do tė kontribuojė nė rritjen ekonomike. Eksperti i Ekonomisė, Adrian Civici tha se, "likuiditeti ėshtė shumė i rėndėsishėm, pėr ēlirimin e energjive qė ka ekonomia, sidomos ne rritjen e kredisė bankare, e cila sot ushqen mbi 80 pėr qind tė rritjes ekonomike nė Shqipėri dhe pothuajse totalisht sektorin privat".

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi