stampa | chiudi

Ekonomi

22/05/2013 10:14:20

Letta, sot takimi pėr reformat

ė qendėr tė takimi do tė jetė itinerari i reformave institucionale


ROMĖ - Nisi pak mė parė nė pallatin Kixhi, njė takim mes kryeministrit Enrico Letta dhe ministrave Gaetano Quagliariello dhe Dario Franceschini dhe po ashtu krerėve tė grupeve parlamentare tė mazhorancės nė Itali. Nė qendėr tė takimi do tė jetė itinerari i reformave institucionale, qė mė 29 maj do tė paraqitet zyrtarisht nė Parlament dhe nė veēanti korrektimi i ''Porcellum''-it qė qeveria ka nė plan tė ndėrmarrė menjėherė pas vėnies nė zbatim tė njė reforme reale tė ligjit elektoral.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi