stampa | chiudi

Ekonomi

15/05/2013 15:16:00

Panairi, 40 vende pune nga kompanitė

Nė Universitetin Europian tė Tiranės, tė enjten kompanitė mė tė mėdha nė vend do tė marrin pjesė nė Panairin e Punės 2013


TIRANĖ - Tė rinjtė qė kėrkojnė punė, do tė njihen me ofertat e 40 kompanive tregėtare. Nė Universitetin Europian tė Tiranės, tė enjten kompanitė mė tė mėdha nė vend do tė marrin pjesė nė Panairin e Punės 2013. Bizneset pjesėmarrėse do tė takojnė dhe intervistojnė studentėt si dhe do tu prezantojnė atyre mundėsitė pėr punėsim, praktika profesionale dhe zhvillim tė karrierės. Ėshtė viti i katėrt qė UET organizon me sukses panairin e punės pėr tė krijuar mė shumė mundėsi punėsimi pėr studentėt dhe pėr tė ndihmuar kompanitė dhe organizatat e ndryshme tė pėrzgjedhin punonjėsit e tyre ndėr tė rinjtė qė kanė kryer studimet nė UET me talentin dhe dėshirėn pėr tė arritur suksesin.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi