stampa | chiudi

Ekonomi

16/04/2013 16:46:53

Greqi, paralizohet transporti detar

Sindikatat deklaruan se do tė protestojnė gjithashtu mė 1 maj


ATHINĖ - Transporti detar nė Greqi nuk do tė funkionojė sot pasi marinarėt vendosėn tė hyjnė nė grevė nė shenjė proteste ndaj njė projektligji tė dorėzuar nė parlament nga Ministria Tregtare e Marinės. "Punonjėsit e porteve, gjithashtu kanė ndalur punėn pėr sot", raporton e pėrditshmja Kathimerini. Greva 24-orėshe filloi nė orėn 04:00 GMT. Sindikatat deklaruan se do tė protestojnė gjithashtu mė 1 maj. Ndėrkohė qė shėrbimet hekurudhore periferike nė Atikė dhe trenat qė kalojnė ndėrmjet qyteteve do tė vazhdojnė tė pėrballen me probleme deri tė enjten, pasi organizatat e punėtorėve tė hekurudhave greke do tė ndalojnė punėn pėr katėr orė. "Kjo veprimtari nuk do tė ndikojė nė shėrbimet nė transportin me metro pėr nė aeroportin ndėrkombėtar tė Athinės", deklaruan zyrtarėt.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi