stampa | chiudi

Ekonomi

12/04/2013 13:36:52

Qipro do tė kėrkojė ndihmė shtesė BE

Ministrat e financave tė zonės euro ishin mbledhur sot nė Dublin pėr tė finalizuar veēanėrisht planin e shpėtimit


NIKOSI - Presidenti i Qipros, Nikos Anastasiadhis deklaroi sot se do t'i kėrkonte Bashkimi Europian njė ndihmė shtesė pėr ishullin qė ėshtė pėrballur me masa tė ashpra tė vendosura nė kuadėr tė njė plani shpėtimi nga Eurogrupi.Presidenti Anastasiadhis konfirmoi se kishte folur me komisionerin europian pėr ēėshtjet Ekonomike, Olli Rehn, ndėrkohė qė ministrat e Financave tė zonės euro ishin mbledhur sot nė Dublin pėr tė finalizuar veēanėrisht planin e shpėtimit. Ai theksoi gjithashtu se do t'i shkruante presidentit tė Komisionit Europian, Hose Manuel Barroso dhe presidentit tė Kėshillit Evropian, Herman Van Rompuy.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi