stampa | chiudi

Ekonomi

02/04/2013 18:01:56

Qipro, emėrohet Mnistri i ri i financave

Gjeorgjadhis pritet tė bėjė betimin ditėn e mėrkurė si ministėr i Financave


NIKOZIA - Haris Gjeorgjadhis u emėrua sot ministėr i Financave pas dorėheqjes sė Michalis Sarris, nga fakti se ky i fundit kishte mbajtur deri nė gusht tė vitit 2012 postin e guvernatorit tė "Laiki", njė bankė qė falimentoi nė kuadėr tė planit ekonomik tė shpėtimit pėr ishullin e Mesdheut. "Gjeorgjadhis, anėtar i partisė sė djathtė 'Disy' nė pushtet, ishte ministėr i Punės dhe i Sigurisė Sociale nė qeverinė e presidentit, Nikos Anastasiadhis. Posti i tij pritet t'i jepet zyrtaress sė lartė tė Ministrisė sė Tregtisė, Zeta Emilianidhu", theksuan burimet zyrtare vendase. "Gjeorgjadhis pritet tė bėjė betimin ditėn e mėrkurė si ministėr i Financave", shtuan burimet zyrtare vendase.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi