stampa | chiudi

Ekonomi

02/04/2013 12:24:02

Ukrainė, opozita manifeston nė Kiev

Tre parti tė opozitės kėrkojnė organizimin e zgjedhjeve tė reja vendore


KIEV - Disa mijėra ukrainas manifestuan sot nė Kiev me thirrjen e tre partive tė opozitės pėr tė kėrkuar organizimin e zgjedhjeve tė reja vendore pėr kryeqytetin, bėnė tė ditur burime zyrtare vendase. "Protestuesit marshuan nė qendėr tė kryeqytetit", theksuan burimet zyrtare ukrainase. I zgjedhur nė vitin 2006 dhe i rizgjedhur dy vite mė vonė, kryetari i bashkisė sė Kievit, Leonid Tchernovetski dha dorėheqjen nė qershor tė 2012-ės.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi