stampa | chiudi

Ekonomi

28/03/2013 10:54:00

Menyra e tregtimit te fidaneve drufruture

Vendimi i Qeverisė pėrcakton qė materialet e shumėzimit dhe fidanėt e bimėve drufrutore duhet tė plotėsojnė kėrkesat e legjislacionit


TIRANĖ - Njė vendim i miratuar tė mėrkurėn nga Kėshilli i Ministrave synon tė pėrcaktojė kriteret pėr tregtimin e materialeve tė shumėzimit dhe fidanėve tė bimėve drufrutore, pėr kategoritė, identitetin dhe cilėsinė e tyre, rregullat e paketimit dhe etiketimit, si dhe kriteret e procedurat e kryerjes sė ēertifikimit. Vendimi, qė detajon fushat e zbatimit pėr speciet e listuara, si dhe pėr hibridet dhe nėnshartesat e tyre, pėrcakton ndėr tė tjera qė materialet e shumėzimit dhe fidanėt e bimėve drufrutore duhet tė plotėsojnė kėrkesat e legjislacionit nė fuqi pėr mbrojtjen e bimėve.


HermesNews - ©2013

stampa | chiudi