stampa | chiudi

Ekonomi

05/03/2013 12:40:07

Francezėt, stėrvitje dypalėshe nė Durrės

Qėllimi i kėsaj vizite ėshtė planifikimi i stėrvitjes ndėrmjet anijes franceze 'AMS Jean de Vienne', anijes shqiptare 'Iliria' P-131 dhe zhytėsve tė Forcave tona Detare


DURRĖS - Nė portin e Durrėsit eshte ankoruar fregata franceze “AMS Jean de Vienne”, e cila vjen nė vendin tonė nė kuadrin e njė vizitė portuale. Kjo vizitė ėshtė e pėrfshirė nė Planin e Bashkėpunimit Ushtarak Dypalėsh, Shqipėri-Francė pėr vitin 2013. Qėllimi i kėsaj vizite ėshtė planifikimi i stėrvitjes ndėrmjet anijes franceze “AMS Jean de Vienne”, anijes shqiptare “Iliria” P-131 dhe zhytėsve tė Forcave tona Detare. Vizita partuale e fregatės franceze “AMS Jean de Vienne” do tė pėrfundojė mė datė 7 mars 2013. Gjatė kėtyre ditėve, pėrveē stėrvitjes sė pėrbashkėt midis kėsaj anije dhe anijes “Iliria” P-131, do tė bėhen vizita nė bordin e anijes franceze nga efektivė tė Forcave Detare, vizita kulturore tė personelit tė kėsaj anije nė Portin e Durrėsit, ndeshje futbolli ndėrmjet ekipit tė anijes franceze dhe ekipit tė Shtabit tė Forcės Detare etj.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi