stampa | chiudi

Ekonomi

27/02/2013 16:57:33

Jaka, ja pse duhet Gjykata Administrive

Krijimi dhe funksionimi i Gjykatės Administrative, pėr hir tė sė vėrtetės, do tė sjellė efekte pozitive pasi proēedurat e pėrcaktuara pėr funksionimin e kėsaj gjykate


TIRANĖ - Kreu i Dhomės sė Tregtisė dhe Industrisė nė Tiranė, Nikolin Jaka, nė njė intervistė, shprehu nevojėn pėr funksionimin e Gjykatės Admininistrative, si njė strukturė qė shkon nė favor tė pėrmirėsimit tė jetės sė biznesit nė vend. “Krijimi dhe funksionimi i Gjykatės Administrative, pėr hir tė sė vėrtetės, do tė sjellė efekte pozitive pasi proēedurat e pėrcaktuara pėr funksionimin e kėsaj gjykate, janė proēedura qė shkurtojnė makimalisht kostot dhe kohėn e sipėrmarrjes private nė kėrksat e saj pėr tė gjitha ato vendime, urdhėra apo kontrolle, tė cilat janė arbitrare dhe cėnojne intresat e saj", thotė Jaka. Ai i bėn apel politikės qė tė miratojė ligjin pėr organizimin dhe funksionimin e Gjykatės sė Lartė, ligj ky, qė do tė mundėsojė dhe krijimin e kolegjit administrativ brenda saj.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi