stampa | chiudi

Ekonomi

15/02/2013 18:15:23

€150 mnl nga heqja e TVSH-se

Haxhinasto, komenton vendimin per heqjan e TVSh-se se makinerive


TIRANE - Zv.kryeministri dhe Ministri i ekonomisė Edmond Haxhinasto tha sot se vendimi i fundit i qeverisė pėr heqjen e TVSH per makineritė, do tė ndikojė direkt nė nxitjen e zhvillimit mė tė madh tė bizneseve prodhuese. "Impakti pozitiv ėshtė shumėplanėsh", tha Haxhinasto. Sipas tij, ky vendim ul koston e investimeve pėr bizneset prodhuese, tė cilėt nga heqja e TVSH arrijnė tė pėrfitojnė nė total vjetor shumėn 150 milionė euro.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi