stampa | chiudi

Ekonomi

06/02/2013 09:57:33

Hyjnė nė fuqi masat kundėr grevės nė sektorin detar

Kjo ėshtė hera e dytė nė dy javė qė qeveria u drejtohet masave restriktive pėr t'i dhėnė fund njė proteste sindikale tė njė sektori tė caktuar tė jetės sė vendit, ndėrsa e para ishte kur u morėn masa kundėr punonjėsve tė transportit publik


ATHINĖ - Me njė vendosje tė shpejtė tė forcave tė rendit nė porte pėr shmangien e incidenteve, mėngjesin e sotėm nė 06:00 hynė nė zbatim masat kundėr grevės sė punonjėsve tė sektorit detar nė Greqi, tė marra mbrėmjen e djeshme nga kryeministri Samaras pėr dhėnien fund tė kėsaj proteste qė kjo kategori po zhvillonte qė prej 6 ditėsh. Mėngjesin e sotėm janė nisur nga porti i Pireut nė Athinė tragetet e parė drejt ishujve ku po dukeshin hapur mungesat nė karburante dhe elemente ushqimore, ndėrkohė nė tė njėjtin port kanė mbėrritur anijet e para qė vinin nga ishulli i Kretės.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi