stampa | chiudi

Ekonomi

30/01/2013 09:58:15

Berisha nė Facebook pėr uljen e takasės 10 pėrqind

Kryeministri Berisha jep lajme nė rrjetin e vet social


TIRANĖ - Kryeministri Sali Berisha njoftoi sot, pėrmes njė mesazhi nė rrjetin social Facebook se, "sipas Ministrisė sė Financave, me vendimin e ardhshėm tė heqjes sė tatimit mbi tė ardhurat personale prej 10%, dhe pėr rrjedhojė tė rritjes sė rrogės me 10% ose mė shumė se njė rrogė shtesė nė vit, pėrfitojnė 200 mijė punonjės vetėm nga sektori privat (dhe jo 120 mijė, nga sektori privat dhe publik, siē jam shprehur nė statusin e pardjeshem ) si dhe sė paku 15 mijė nga i gjithė sektori publik".

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi