stampa | chiudi

Ekonomi

25/01/2013 05:56:51

'Oda' rrit bashkėpunimin me Luginėn e Preshevės

Hapet kapitulli i ri i bashkėpunimit ekonomik


PRISHTINĖ - Nė Odėn Ekonomike tė Kosovės ėshtė themeluar sot Shoqata e Komunitetit tė Biznesit nga komuna e Bujanocit, e cila "do tė ketė pėr detyrė tė lobojė, promovojė, tė pėrmirėsojė dhe avancojė marrėdhėniet e bashkėpunimit ekonomik nė mes tė Kosovės dhe Luginės sė Preshevės, dhe Lugina tė jetė njė urė e pėrparimit edhe tė raporteve ekonomike me Serbinė...qė nga sot fillon njė kapitull i ri i bashkėpunimit ekonomik”, tha me ketė rast kryetari i Odės, Safet Gėrxhaliu, i cili ka pritur kryetarin e komunės se Bujanocit, Nagip Arifi, me njė grup prej 30 biznesmenėsh . Me kėtė rast ishte i pranishėm edhe Ramadan Hasani, zv/ministėr kosovar i Zhvillimit Ekonomik, bėhet e ditur nė komunikatėn nga Oda Ekonomike e Kosovės. "Kemi firmosur marrėveshjen e bashkėpunimit mes tė komunės sė Bujanocit dhe Odės Ekonomike tė Kosovės", tha kryetari Arifi, duke vlerėsuar mbėshtetjet dhe mundėsitė pėr bizneset nga Lugina e Preshevės.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi