stampa | chiudi

Ekonomi

22/01/2013 16:16:21

Made in Albania ne panairin grek

Nė stendėn e Shqipėrisė pėrveē arritjeve nė bujqėsi, blegtori e agropėrpunim janė ekspozuar edhe shumė produkte tė disa prej kompanive tė suksesshme shqiptare


TIRANĖ - Pėr herė tė parė prodhimet “Made in Albania” janė prezantuar nė panairin mė tė madh bujqėsor “International Green Week 2012” , nė Berlin tė Gjermanisė.

10 kompani shqiptare kanė paraqitur pėr mijėra vizitorė verėn shqiptare, frutat dhe perimet e pėrpunuara, bimėt medicinale, nėnproduktet e qumėshtit e shumė prodhime tė tjera.

Nė stendėn e Shqipėrisė pėrveē arritjeve nė bujqėsi, blegtori e agropėrpunim janė ekspozuar edhe shumė produkte tė disa prej kompanive tė suksesshme shqiptare qė operojnė nė kėtė sektor.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi