stampa | chiudi

Ekonomi

18/01/2013 08:49:49

Sot vendoset administratori i CEZ

Rregulloja pėrmban sa do vazhdojė administrimi i CEZ nga njė administrator deri sa tė gjendet njė zgjidhje


TIRANE - Enti Rregullator i Energjisė zgjedh sot administratorin e Kompanisė Cez Shpėrndarje. Personat e interesuar tė cilėt kanė aplikuar pėr kėtė post do tė dėgjohen prej bordit tė ERE-s i cili do tė pėrzgjedhė midis tyre. Mėsohet se personat e interesuar janė emra tė njohur nė fushėn e energjitikės. Njė javė mė parė ERE miratoi rregulloren pėr mėnyrėn e pėrzgjedhjes sė administratorit dhe mėnyrėn se si do tė funksionoj CEZ nėse i hiqet licensa. Rregulloja pėrmban sa do vazhdojė administrimi i CEZ nga njė administrator deri sa tė gjendet njė zgjidhje. Sipas rregullores brenda 10 ditėve administratori merr nė dorėzim kompaninė dhe mė pas duhet tė marrė masa pėr pėrmirėsimin e situatės. Nė datėn 21 janar ERE do tė vendosė nė lidhje me licencėn e CEZ Shpėrndarje dhe pikėrisht pėr kėtė administrator i ri duhet qė tė emėrohet para kėsaj date.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi