stampa | chiudi

Ekonomi

09/01/2013 17:20:35

Berisha: antenat e komunikimit perjashtohen nga taksat

Duke iu kujtuar ministrave krijimin e linjave jeshile pėr komunikim sa mė tė hapur me qytetarėt, Berisha kėrkoi miratimin e njė ligji qė do pėrjashtojė kėto kompani nga ēdo taksim pėr vendosjen e antenave


TIRANĖ - Kryeministri Berisha kryefjalė tė mbledhjes sė sotme tė qeverisė kishte komunikimin me qytetarėt dhe ankesat qė ata shfaqin nė komunikimin me tė. Duke iu kujtuar ministrave krijimin e linjave jeshile pėr komunikim sa mė tė hapur me qytetarėt, Berisha kėrkoi miratimin e njė ligji qė do pėrjashtojė kėto kompani nga ēdo taksim pėr vendosjen e antenave. “Ka shpėrthyer njė histeri e autoriteteve lokale kundėr antenave tė kompanive celulare, duke gjykuar qė janė tė pasura iu kėpusin taksa tė majme, kėtė kryesisht e bėjnė ata qė thonė se do heqin ēdo taksė”, tha Berisha. Duke iu bėrė thirrje autoriteteve vendore Berisha shtoi se “sapo tė vendoset ligji nuk keni asnjė tė drejtė tė taksoni antenat e telekomunikimit nė Shqipėri. Ne jemi tė interesuar t’i zgjerojmė”, shtoi ai.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi