stampa | chiudi

Ekonomi

05/01/2013 09:26:48

Zhvlerėsohetmonedha vendase

Sipas kursit zyrtar tė BSH-sė, euro ėshtė kuotuar nė nivelin e 139.61 lekėve


TIRANĖ - Monedha vendase nė javėn e parė tė muajit Janar ka nisur me zhvlerėsimin e saj kundrejt valutave tė huaja, euro dhe dollarit. Sipas kursit zyrtar tė BSH-sė, euro ėshtė kuotuar nė nivelin e 139.61 lekėve duke u vlerėsuar 0.02 lekė mė shumė, kundrejt javės sė fundit tė muajit dhjetor. Monedha europiane ka fituar vazhdimisht terren gjatė javėve tė kaluara, duke konfirmuar qėndrueshmėrinė dhe ‘fortėsinė’ e saj nė treg. Sipas ekspertėve tė kėmbimit valutor, euro parashikohet tė vijojė tė qėndrojė nė nivele tė larta gjatė kėtij viti. Nga ana tjetėr, monedha amerikane ėshtė vlerėsuar sėrish.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi