stampa | chiudi

Ekonomi

02/01/2013 16:43:13

Monti, Italia menjanoi krizen

'Drita nė fund tė tunelit tani duket shumė pranė', deklaroi Monti


ROMĖ - Kryeministri italian, Mario Monti deklaroi sot nė njė intervistė se vendi arriti tė mėnjanonte katastrofėn ekonomike qė pas krijimit tė qeverisė sė tij teknokrate, nė fund tė nėntorit tė vitit tė kaluar. ''Drita nė fund tė tunelit tani duket shumė pranė'', deklaroi Monti. ''Mbetem optimist qė ne arritėm tė mėnjanonim rrezikun real tė katastrofės ekonomike'', theksoi ai pėr ''Radio Anch'io''. ''Pjesa mė e madhe e e progresit tė Italisė varet nga ekonomia globale dhe politikat e Bashkimit Evropian pėr rritje ekonomike, ēka na mundėson qė ky tunel tė shkurtohet akoma'', shtoi ai.

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi